Spektakl ,,Stanisław Moniuszko”

Stanisław Moniuszko napisał: „Ja nic nowego nie tworzę, wędruję po polskich ziemiach, jestem natchniony duchem polskich pieśni ludowych i z nich mimo woli przelewam natchnienie do wszystkich moich dzieł.“

13 listopada 2018 klasy V – VIII z nauczycielami oraz Panią Dyrektor Dorotą Kupiec wybrały się do kina Sokół na część drugą spektaklu ,,Stanisław Moniuszko”. Przestawienie to przybliżyło nam znajomość opery i teatru od strony kulis. Dzięki wielu ciekawostek, które przedstawił nam  Stanisław Moniuszko i kilku innych aktorów, mogliśmy się bardziej zapoznać z kulisami teatru i opery. Był to bardzo zabawny i pouczający spektakl. Naprawdę była to piękna lekcja muzyki połączona ze sztuką teatralną. Wszyscy uczniowie wraz z opiekunami byli zachwyceni. Na pewno ten spektakl na długo pozostanie w naszych pamięciach.