19 października 2017 r. klasy 0 – III brały udział w wycieczce do Newagu. Wycieczka ta została zorganizowana przez Pana Łukasza Wysowskiego, dyrektora produkcji wyżej wymienionego zakładu, taty naszej uczennicy, a wcześniej ucznia naszej szkoły. Na początku dzieci zostały zaopatrzone w kaski ochronne oraz kamizelki i pod opieką pracowników zakładu wyruszyły na zwiedzanie. Miały możliwość na żywo zobaczyć hale produkcyjne najnowszej generacji pociągów wysyłanych na rynek krajowy i zagraniczny. Emocjom i ciekawości nie było końca. Na zakończenie dzieci wyruszyły w podróż ciuchcią po zakładzie i zostały obdarowane wspaniałymi upominkami. Radości dzieci nie było końca. Bardzo dziękujemy Panu Wysowskiemu za zorganizowanie tak wspaniałej wycieczki.