Wystawa ,,KOŚCIOŁY MIASTA RUIN”

Od 24.04.br. przez kilka dni w Szkole Podstawowej w Jamnicy uczniowie i mieszkańcy Jamnicy mogli oglądać niezwykłą wystawę fotografii. Wystawa powstała z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego z inicjatywy Fundacji „Skarby Narodu” i parafii Świętego Krzyża w Warszawie. Na fotografiach oraz innych pamiątkach, pozostałych po warszawskich kościołach, pokazany został  ogrom zniszczeń, jakie dokonały się w stolicy podczas II wojny światowej. Do każdego zdjęcia dołączony jest opis materialnych strat, jakie poniósł dany kościół. Dodatkowo można zobaczyć zdjęcia powstańców walczących o zdobycie kościoła Świętego Krzyża. To z tej świątyni od 38 lat transmitowana jest przez Polskie Radio Niedzielna Msza Święta. Do elementów ekspozycji należą również fragmenty wyposażenia kościoła Świętego Krzyża, które uległo zniszczeniu w czasie Powstania Warszawskiego.