III m-ce Patryka Wiktora w X GMINNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM

16 maja 2018 w naszej szkole został przeprowadzony X GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY ,,I Ty możesz zostać Pitagorasem”, którego celem była popularyzacja matematyki wśród uczniów klas IV – VII szkół podstawowych, rozwijanie zdolności logicznego myślenia oraz zastosowanie matematyki w życiu codziennym. W konkursie wzięło udział siedem szkół. Każdy z uczestników, pracując samodzielnie przez 60 minut, zmierzył się z zestawem siedmiu zadań. Małgorzata Pogwizd ze SP nr 2 w Kamionce Wielkiej zajęła I m-ce. II m-ce zdobyli: Oliwia Leśniak (SP w Mystkowie) oraz Oliwier Gadzina (SP nr 1 w Kamionce Wielkiej). III m-ce otrzymali: Patryk Wiktor (SP w Jamnicy), Dawid Groń (SP w Królowej Polskiej) i Roland Ząber (SP w Królowej Górnej). Wszystkim uczestnikom gratulujemy zaprezentowanej wiedzy, a nauczycielom dziękujemy za przygotowanie do konkursu, przytaczając cytat B. Conklin’a: ,,Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania i działania!”.