Egipt to nie tylko piramidy!

,,Egipt to nie tylko piramidy”. Z takim tematem prelekcji  28 września przybył do naszej szkoły Pan Podróżnik, człowiek z pasją, który relacjonował przebieg swojej trzytygodniowej podróży do kraju afrykańskiego. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak wygląda życie w stolicy Egiptu. Autorskie zdjęcia umocniły poznać warunki panujące w Kaine. Mumia – dzieci słyszały o jej istnieniu, ale dzięki prezentacji miały okazję zobaczyć zabalsamowane ciało Ramzesa II, a także dotknąć repliki sarkofagu. Ponadto nasz gość przybliżył istotę budowania piramid oraz zasady panujące w meczecie. Każde dziecko mogło poczuć się jak turysta wędrujący drogami Kairu pustynną Saharą albo szlakami Góry Świętej Katarzyny.