„OBOZY” i „LEGJONY POLSKIE – 22 LITOGRAFJE BARWNE”

Zapraszamy uczniów, rodziców i mieszkańców Jamnicy do obejrzenia dwóch kolejnych wystaw, które są prezentowane w naszej szkole z okazji 100. lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, przygotowanych przy współpracy naszej szkoły z parafią pw. Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu oraz Liceum Ogólnokształcącym w Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000” w Piekarach koło Krakowa.

„OBOZY” to obrazy Rudolfa Fryszowskiego – więźnia obozów jenieckich – przedstawiające portrety polskich i alianckich żołnierzy, sceny we wnętrzach baraków, wydarzenia kulturalne – spektakle teatralne, koncerty, a także obozowe pejzaże.

Wystawa „LEGJONY POLSKIE – 22 LITOGRAFJE BARWNE” autorstwa Leopolda Gottlieba – żołnierza I Brygady Legionów Polskich – jest dokumentem życia wojskowego oraz pokazuje portrety żołnierzy i oficerów.

Skip to content