Słodko kwaśny pomiar prędkości

Po raz kolejny w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” nasi uczniowie  pod opieką p.mgr Katarzyny Obrzut zorganizowali słodko – kwaśny pomiar prędkości. Akcję zorganizowano przy współpracy  wydziału ruchu drogowego Miejskiej Komendy Policji w Nowym Sączu. Pomiaru prędkości dokonywali panowie asp.sztab.Henryk Pietrzak i star. sierżant Artur Wojtarowicz. Tym kierowcom, którzy jechali prawidłowo uczennice klasy V wręczały słodycze, natomiast kierowcy-piraci dostawali cytrynę. Musieli również obiecać, że od tej pory będą ściągać nogę z gazu. Na szczęście było ich niewielu, bowiem ekipa kontrolujących miała przygotowane tabliczki z podziękowaniami i prośbami do kierujących, aby nie zapominali o przepisach ruchu drogowego. Dziękujemy panom policjantom za pomoc w przeprowadzeniu tej akcji , a także kierujemy podziękowania do p. Zenona Wiktora, który ufundował słodycze i cytrynki.