Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają

Dzisiaj obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie i dorośli mogli popisać się znajomością tabliczki mnożenia podczas tzw. egzaminów, które nie przypominały poważnych testów znanych z życia, a egzaminatorami byli młodsi uczniowie z klasy IV i V, wydawałoby się mniej surowi i wymagający. Zaopatrzeni oni byli w losy z tabliczką mnożenia i tworzyli Patrole Egzaminacyjne. Pod czujnym okiem nauczycieli matematyki przepytywali starszych kolegów, nauczycieli i przypadkowych przechodniów. Osoba, która w tym dniu zdała egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia uzyskała tytuł: ,,Ekspert Tabliczki Mnożenia” i nagrodę – legitymację MT EXPERT, która była pamiątką dla dorosłych, a dla dzieci motywacją do dalszej nauki. Wkrótce ukaże się galeria zdjęć z tego wydarzenia.