Codeweek w naszej szkole

W naszej szkole trwa codeweek. Uczniowie od kilku dni bawią się w kodowanie. Dziś  klasa szósta z p. mgr Małgorzatą Kuligowiczw ramach programowania wizualnego w języku Scratch  tworzyła  grę kółko i krzyżyk. Scratch nie tylko pomaga w rozwijaniu umiejętności myślenia obliczeniowego, ale także pozwala na wprowadzenie do zajęć elementów grywalizacji w celu motywowania uczniów i sprawienia, że nauka będzie dla nich doskonałą zabawą.Na kolejnych zajęciach z tego cyklu uczniowie będą prowadzić rozgrywki między sobą. Natomiast uczniowie klasy III na zajęciach wychowania fizycznego układali według instrukcji przygotowanej przez p.mgr Katarzynę Obrzut tor przeszkód, który musieli następnie pokonać w określonym czasie .Układanie toru przeszkód zgodnego  z kodem okazało się nie lada wyzwaniem dla trzecioklasistów.


Skip to content