Dwudniowa wycieczka do Wrocławia

Przez ostatnie 2 dni 50 dzieci z naszej szkoły wraz z paniami: mgr Małgorzatą Kuligowicz, mgr Katarzyną Obrzut, mgr Kingą Kamińską i mgr Kingą Cichą przebywało we Wrocławiu. Zwiedzili ZOO wraz z Afrykarium, zobaczyli  cudowny świat w miniaturze „Kolejkowo”, Starówkę , Panoramę Racławicką, a także Zamek w Mosznej. Ogromne wrażenie na wszystkich uczniach zrobiło Oceanarium, w którym pływały ogromnych rozmiarów żółwie, płaszczki a nawet rekiny. ZOO we Wrocławiu to ogromne terytorium ze wszystkimi z wieloma zwierzętami z całego prawie  świata. Popis przed uczniami dawały szympansy, lwy, słonie. Leniwie powitały ich tylko tygrysy, był to bowiem ich czas odpoczynku po karmieniu. W” Kolejkowie” na Dworcu Świebodzkim mogli zobaczyć Wrocław i jego okolice w miniaturze, które z ogromną precyzją stworzyli pasjonaci modelarstwa.Zwiedzając Wrocław uczniowie szukali krasnali, które od pewnego czasu są symbolem tego miasta.  Po noclegu w hostelu Moon i śniadaniu w restauracji Kres  wycieczkowicze obejrzeli Panoramę Racławicką , a także Zamek w Mosznej. Odpoczywali tam w oranżerii i spacerowali po ogrodach.Ten bajkowy zamek bardzo przypadł do gustu niektórym uczennicom, które chciały pozostać w nim na dłużej. Wrażeń było tak dużo, że w drodze powrotnej uczniowie prosili pana kierowcą, aby skręcił na Warszawę, bo nadal chcą być na wycieczce.