Odblaskowa Szkoła

W odpowiedzi na zaproszenie Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji i Małopolskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty wzięliśmy udział w X edycji Małopolskiego Konkursu dla szkół podstawowych pn. „Odblaskowa Szkoła”. Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych,  lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Szkolnym koordynatorem tego konkursu jest Pani Katarzyna Obrzut.