Prelekcja ” Bezpieczny przejazd”

Dzisiaj do naszej szkoły przybyli funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei, aby opowiedzieć uczniom jak bezpiecznie poruszać się przez przejścia i przejazdy kolejowe. Przez naszą miejscowość biegnie ważna sieć kolejowa łącząca kurorty południa Polski z północnymi. Dziennie więc przejeżdża kilkanaście osobowych bądź towarowych pociągów. Większość uczniów udających się do szkoły dwukrotnie przechodzi przez niestrzeżone przejazdy kolejowe, dlatego też ich bezpieczeństwo jest dla nas ważnym tematem. Dzieci mogły przypomnieć sobie jakie znaki drogowe sygnalizują nadjeżdżający pociąg, a także w których miejscach można bezpiecznie, bez narażenia życia i zdrowia, przechodzić lub przejeżdżać, oraz jakich kar mogą się spodziewać nie stosując się do przepisów.