Ślubowanie klasy I

Dziś był bardzo ważny dzień dla uczniów klasy pierwszej w naszej szkole. Przed całą społecznością szkolną musieli się bowiem oni wykazać znajomością wiedzy o Ojczyźnie, przepisami dotyczącymi bezpiecznego poruszania się po drodze, umiejętnościami pięknego śpiewania i recytowania . Po super zdanym egzaminie, komisja składająca się z uczniów klas starszych przekazała informację pani dyrektor mgr Dorocie Kupiec, iż mogą się oni  stać prawowitymi członkami naszej szkoły. Oczywiście musieli jeszcze złożyć uroczyste ślubowanie, po którym pani dyr.wraz z wychowawczynią mgr Izabelą Godawską  wielkim ołówkiem pasowała każdego  na ucznia klasy pierwszej. Po pasowaniu ks. mgr Sławomir Głodzik poświęcił im tornistry wraz z zawartością, a panie wręczyły pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Na koniec rozległy się gromkie brawa od uczniów klas starszych.


Skip to content