Jasełka i spotkanie przy wigilijnym stole

Dzisiejszy dzień był trochę inny niż pozostałe dni w roku. Rozpoczął się zajęciami wychowawczymi podczas , których uczniowie opowiadali o tradycjach wigilijnych i świątecznych  w ich domach, a potem przygotowywali stoły do wspólnej wigilijnej wieczerzy. Najpierw jednak uczniowie klasy II i V zaprosili wszystkich do obejrzenia jasełek na wesoło i wspólnego śpiewu kolęd. W jasełkach tych nie było Trzech Króli i pastuszków, ale był policjant, pan wójt, lekarz, nauczyciel a nawet murarz i dzieci z przedszkola. Na koniec przedstawienia zgodnym chórem wykrzyknęli, żeby na świecie było dobrze to odnowę ziemi musimy zacząć od siebie….Jasełka uczniowie przygotowali pod okiem pań: mgr Anety Kapłon i mgr Małgorzaty Kuligowicz. Po przedstawieniu było wspólne czytanie Pisma Świętego, modlitwa, życzenia, łamanie się opłatkiem  i pyszne wigilijne potrawy, które poświęcił ksiądz prałat dr Antoni Koterla. Po wigilijnych potrawach nadszedł czas na podsumowanie Konkursu Ozdób Świątecznych. Wręczono bardzo dużo nagród i wyróżnień. O kim kto został nagrodzony będziecie mogli przeczytać w zakładce osiągnięcia uczniów po nowym roku.