10 rocznica katastrofy smoleńskiej

10 lat temu w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem zginął prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria oraz 94 inne osoby. Wśród nich było wielu wysokich urzędników państwowych i dowódców wojskowych; polska delegacja leciała na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Cała Polska znów zatrzymała się….Wszyscy z niedowierzaniem patrzyli w ekrany telewizorów skąd napływały niestety  tragiczne informacje. I chociaż przez chwilę myśleliśmy , że to okropny sen,  była to niestety prawda. Straciliśmy wówczas najważniejsze osoby w naszym państwie. Rany po stracie długo się goiły i pewnie w wielu polskich domach po dzień dzisiejszy się nie zagoiły. Dziesiąta rocznica tych wydarzeń zbiegła się z czasem epidemii, dlatego też w naszej szkole nie wspomnieliśmy tych, którzy reprezentując naszą ojczyznę odeszli na wieczną chwałę……Wspominamy więc o tym tutaj, aby nasi uczniowie o tej tragicznej dacie w historii Polski nie zapomnieli…..