Daty, o których należy pamiętać!

Drodzy Uczniowie, przedstawiamy daty, o których należy pamiętać.
1 maja – od 1890 roku Międzynarodowe Święto Pracy. Święto to upamiętnia strajk robotników w Chicago 1 maja 1886 roku. W Polsce zostało ogłoszone w 1899 roku.
2 maja –  od 2004 roku Dzień Flagi Rzeczypospolitej. 1 sierpnia 1919 roku Sejm uchwalił ustawę o godłach i barwach: „Za barwy Rzeczypospolitej Polskiej uznaje się kolory biały i czerwony w podłużnych pasach równoległych, z których górny – biały, dolny zaś – czerwony.”
3 maja –  Święto Konstytucji. Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Dzień ten został uznany świętem już 5 maja 1791 roku.
Po kliknięciu ,,Czytaj więcej” jest dostępna prezentacja o świętach majowych. Szczególnie dedykujemy ją uczniom edukacji wczesnoszkolnej.