Dzień Matematyki

31 marca 2020 uczniowie klasy VII i VIII obchodzili Dzień Matematyki. To nie Prima Aprilis. Obchodzili oni Dzień Matematyki, pracując on-line i jednocześnie wspierając akcję #ZOSTAŃWDOMU. Konkurs ten skierowany był do każdego ucznia uczęszczającego do wyżej wymienionych klas. Nawet do tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania, które zostały przygotowane, wymagały nie tyle wiedzy matematycznej jak otwartego umysłu i chęci do zabawy matematyką. Tegoroczny Dzień Matematyki obchodziliśmy pod hasłem: ,,Ziemia się liczy, czyli Ziemia w liczbach”. Stworzyliśmy go po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki.