Niepodległa na Dzień Dziecka

Szanowni Państwo,

Biuro Programu „Niepodległa” z okazji Dnia Dziecka przygotowało dla najmłodszych „Karty retro zabaw” z których można korzystać m.in. w przedszkolach, domach kultury, czy klubach malucha.

„Karty retro zabaw” to cykl pomysłów spędzania czasu z dziećmi, które publikowane będą co tydzień, w poniedziałek, na stronie niepodlegla.gov.pl od 1 czerwca 2020. Zaczerpnięto je z oryginalnych poradników z okresu międzywojennego. Cotygodniowy zestaw zawiera cztery karty z pomysłami. Trzy karty zawierają instrukcje do zabawy słownej, zabawy ruchowej i inspiracji do drobnej pracy ręcznej, a czwarte zadanie to kreatywna niespodzianka. Większość potrzebnych materiałów można znaleźć wśród podstawowego wyposażenia domu. Propozycje umieszczone na kartach dobrano tak, by przy niewielkiej asyście opiekunów mogły z nich korzystać już czteroletnie dzieci. Każdą z aktywności można dowolnie modyfikować, zwiększając lub zmniejszając poziom jej trudności.

„Karty retro zabaw” to kolejny z projektów Biura Programu „Niepodległa”, który przybliża życie codzienne w II Rzeczpospolitej i może służyć poznaniu historii i ciekawostek z okresu międzywojennego. W regularnie aktualizowanej zakładce O Niepodległej czekają ciekawe artykuły, m.in. o międzywojenne edukacji, modzie, sporcie, czy infrastrukturze.

Więcej informacji na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/karty-retro-zabaw-gry-i-zabawy-dla-dzieci-sprzed-stu-lat/

Biuro Programu „Niepodległa”