Międzynarodowy Dzień Liczby PI

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Liczby PI”. To wielki dzień, bo właśnie dzisiaj matematyka miała swoje święto! Matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy.

Uczniowie klasy IV i V robili liczbę PI. Najpiękniejszą liczbę wykonały: Zuzanna Wieczorek i Wiktoria Orzeł. Ponadto, uczniowie klasy V podjęli się bicia rekordu – każdy zapisywał jak najwięcej wyrazów  rozpoczynających się na ,,PI ”. Na tą konkurencję przeznaczyliśmy 10 minut. Nagrodą  była SATYSFAKCJA. Najlepsi okazali się: Aleksandra Basiaga i Miłosz Sekuła. Wszyscy wiemy, że matematyka to „Królowa nauk”, ale nie wszyscy wiemy, że matematyka to duża porcja humoru. Poczytajcie kilka dowcipów o tematyce matematycznej.

1. Po klasówce z matematyki rozmawia dwóch kolegów.
    – Ile zadań rozwiązałeś?
    – Ani jednego. A Ty?
    – Ja też ani jednego. I pani znowu powie, że ściągaliśmy od siebie.
  1. Nauczyciel matematyki wyjaśnia dzieciom, że połowy są zawsze równe. Po chwili dodaje: ,,co będę Wam dużo tłumaczył i tak większa połowa nie zrozumie”.
  2. Jasiu, jakie działanie zastosujesz, jeśli chcesz z trzech desek zrobić sześć? Piłowanie, proszę pani.
  3. Suma??? A, to taka długa msza w kościele, w samo południe…
  1. Mama pyta Anię, która chodzi do zerówki:
    – Ile jest 3+4?
    – 7 – odpowiada Ania.
    – A 7+4?
    – Nie wiem. Do 11 jeszcze nie liczyliśmy.

mde