Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem. Pierwszy dzień wiosny przypada na czas równonocy wiosennej, od tego dnia dzień będzie się stopniowo wydłużał kosztem nocy. Kiedy tylko zaczyna pojawiać się pierwsze wiosenne słońce, nogi zwykle same niosą do lasu czy na łąkę, a później z każdym słonecznym dniem zbliżającym nas do lata przyroda jest coraz bujniejsza, pachnąca i trudno się oprzeć spacerom i wycieczkom. Wykorzystajmy ten zew przyrody i dajmy się ponieść naturze.

Uczniowie klasy 5 zachęcają całą społeczność szkolną do robienia BOMB NASIENNYCH. Co to takiego? Drodzy Uczniowie, aby się dowiedzieć, należy kliknąć ,,Czytaj więcej”.

Kulka ulepiona z gliny, nasion i torfu czy ziemi, czyli bomba nasienna to w rzeczywistości sposób na bezpieczne przechowywanie nasion. Bomba rzucona na nieużytki i zaniedbane podwórka powinna poradzić sobie sama. Dlatego warto wybierać nasiona niewymagających i dziko rosnących gatunków roślin, które mają większą szansę utrzymania się na przypadkowym gruncie. Do tego celu sprawdzają się np. mieszanki polskich kwiatów łąkowych. Jeśli wybrać na dodatek rośliny miododajne, które przyciągają owady zapylające, a w ślad za nimi ptaki, będą nie tylko cieszyć oko, ale i zwiększać różnorodność biologiczną okolicy.