LISTY DLA ZIEMI

Upały, susze, gwałtowne burze, trąby powietrzne – to zaczyna być nasza codzienność. Do tego dochodzi fatalna jakość powietrza, smog, dzikie wysypiska… Nie możemy czekać bezczynnie, aż nasza cudowna Ziemia stanie się miejscem, w którym trudno będzie nam żyć. Dlatego też uczniowie klasy IV włączyli się w edukacyjną akcję proekologiczną LISTY DLA ZIEMI zainicjowaną przez Fundację Ekologiczną ARKA. Założeniem akcji jest pisanie przez młodych ludzi listów do dorosłych, które mają zwrócić uwagę na problem związany ze środowiskiem, jednocześnie będąc prośbą o troskę o nie. Listy te powstały na lekcjach informatyki, na których uczniowie uczyli się również zasad prawidłowego redagowania tekstu w MS Word. W formie konkursu wyróżniono list Macieja Bomby, który został wysłany drogą online do wszystkich rodziców uczniów naszej szkoły.

LIST DLA ZIEMI – Maciej Bomba