#SuperKoderzy

Drodzy Uczniowie, w odpowiedzi na zaproszenie Fundacji Orange zgłosiliśmy naszą szkołę do programu #SuperKoderzy dla klas IV – VIII. Do formularza zgłoszeniowego należało dołączyć materiał zgłoszeniowy wykonany dowolną metodą z wykorzystaniem narzędzi cyfrowej edukacji (np. dokument tekstowy ze zdjęciami, strona gazetki, kolaż zdjęć, prezentacja ze zdjęciami i/lub animacjami, komiks, film, nagranie audio itp.), który przekona Organizatora do zakwalifikowania Szkoły do Programu. Zgodnie z regulaminem praca multimedialna miała trwać nie dłużej niż 40 sekund. Komisja oceni prace pod kątem pomysłowości, zaangażowania dzieci w jej przygotowanie i użycia technik cyfrowych.

Kochani, zobaczmy pracę naszych uczniów z klasy VII przygotowaną pod opieką nauczyciela informatyki – Pani Joanny Kogut – https://youtu.be/MOdaomrQo-M

#SuperKoderzy to: 10-miesięczny kurs podstaw programowania i robotyki wpleciony w przedmioty szkolne, nowoczesne lekcje przyrody, historii, fizyki, matematyki, muzyki, techniki, języka polskiego i języków obcych, składanie robotów, tworzenie stacji pogodowych, interaktywne osie czasu, granie na owocach czy pierwsze autorskie strony WWW i gry. Ponadto udział w tym programie to rozwój kreatywności, logicznego myślenia, pracy zespołowej dzieci, profesjonalne szkolenia dla nauczycieli oraz grant dla szkoły na zakup sprzętu (np. zestawu robotów).

Skip to content