Podsumowanie projektu ” Lekcje z ZUSem”

W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedziła pani Anna Mieczkowska z sądeckiego oddziału ZUS, koordynator projektu dla szkół ” Lekcje z ZUSem „. Uczniowie naszej szkoły, mimo pandemii podjęli wyzwanie i wzięli udział w zajęciach, a na koniec  przygotowali  plakat konkursowy. Pani Anna przywiozła dla uczniów wykonujących prace okolicznościowe dyplomy i nagrody, a na ręce pani dyrektor przekazała grę dydaktyczną  przybliżającą uczniom działania ZUSu. „Projekt z ZUS” uczy młodzież, by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (solidaryzm społeczny); ubezpieczać się w czasie aktywności zawodowej i indywidualnie dbać o swoją emerytalną przyszłość. Wszystko po to, aby systematyczne budować świadomość młodego pokolenia o tym jak ważne są ubezpieczenia społeczne. I to właśnie było przedmiotem zajęć, które zostały przeprowadzone w klasie V i VI pod okiem wychowawczyń p.Joanny Kogut i p. Małgorzaty Kuligowicz


Skip to content