Eko Tropiciele w akcji

1 października klasa III i IV z wychowawczyniami paniami mgr Marią Ogórek i mgr Katarzyną Obrzut wzięła udział w akcji Eko Tropiciele zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Kamionki Małej przy finansowym wsparciu Gminy Kamionka Wielka. Misja naszych uczniów polegała na:
– wykonaniu baneru Eko Tropicieli,
– obserwowaniu przyrody w czasie przemarszu,
-zbieraniu i segregacji śmieci na trasie,
– oznaczaniu dzikich wysypisk na trasie przemarszu.
Finał akcji  odbył się na estradzie LKS Skalnik w Kamionce Małej, gdzie czekały na uczniów atrakcje:
– poczęstunek przygotowany przez KGW w Mystkowie,
-szkolenie z segregacji śmieci,
-wręczenie upominków,
– zabawy ekologiczne,
– wręczenie upominków i nagród.
Uczniowie klasy III zdobyli  I miejsce za wykonanie pięknego ekologicznego baneru.Każdy uczeń  otrzymał za zwycięstwo indywidualną nagrodę w postaci miodu lub pyłku kwiatowego do wyboru. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Kamionce Wielkiej i Stowarzyszenie.
Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu  za zaproszenie i Paniom z KGW w Mystkowie za pyszny poczęstunek.