Ślubowanie klasy I

W dniu dzisiejszym pod wodzą swojej wychowawczyni pani mgr Anety Kapłon, w obecności pani dyr mgr Doroty Kupiec , rodziców i całej społeczności szkolnej , uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie , a co za tym idzie stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkoły.  Szkoły, która zgodnie z uchwałą Rady Gminy Kamionka Wielka z dnia 14 października br. nosi imię Marii Skłodowskiej Curie. Można więc powiedzieć, że właśnie obecni pierwszoklasiści będą tworzyć nową historię  szkoły pod zmienionym szyldem. Przed uroczystym pasowaniem na uczniów, którego symbolicznym ołówkiem dokonała pani dyrektor , pierwszoklasiści zaprezentowali piękną część artystyczną. Weszli na scenę tanecznym krokiem w rytm poloneza Ogińskiego, by potem recytować, śpiewać i wykazywać się wiedzą o naszej Ojczyźnie. Aby sprzyjało im szczęście ksiądz Sławomir pobłogosławił tornistry z przyborami szkolnymi i odmówił krótką modlitwę. Na koniec przyszedł czas na prezenty zarówno od rodziców jak i pani dyrektor i wychowawczyni.