Święty Jan Paweł II na zawsze w naszych sercach

43 lata temu po słynnym „Habemus Papam” Polacy oszaleli z radości. I chociaż jeszcze wtedy nie wiedzieli, że ten który stanął na czele stolicy Piotrowej będzie za kilka lat  świętym to już byli bardzo szczęśliwi i wręcz zaszokowani takim stanem rzeczy. Wybór Karola Wojtyły na papieża zmienił oblicze naszej Ojczyzny , a można i powiedzieć całego świata. Jak wielki wpływ na bieg historii miał ten wywodzący się z naszej małopolski kapłan można było zobaczyć chociażby podczas jego pogrzebu, bowiem ludzkość nie pamięta , aby na pogrzebie kogokolwiek wcześniej czy później było tylu przywódców państwa, tylu wielkich i malutkich tego świata. Życzymy sobie i naszym uczniom , aby słowa świętego Jana Pawła II ” Nie lękajcie się” były myślą przewodnią życia….