Inaczej niż zwykle

Drodzy Uczniowie, widzimy wszyscy, jak bardzo potrzebna jest Polsce szczególna modlitwa przez wstawiennictwo Królowej Polski oraz przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli – PATRONA POLSKI.  Dlatego tegoroczne andrzejki uczniowie klasy VI postanowili spędzić trochę inaczej niż zwykle. Andrzejkowe spotkanie poświęcili na dokładnym poznaniu życia św. Andrzeja Boboli, który kojarzy się przede wszystkim z jednym z największych kaznodziejów i męczenników. Tymczasem to także człowiek, który zmagał się z własnymi słabościami i przez lata kształtował swój charakter. Z takim powodzeniem, że stał się jedynym na świecie świętym, o którym papież napisał encyklikę, czyli jeden z najwyższych rangą dokumentów kościelnych. Co ciekawe, papież ten nie był Polakiem, a św. Andrzeja polecał jako wzór ludziom na całym świecie. Czym św. Andrzej sobie na to zasłużył?

Czego możemy się od niego nauczyć dziś, w codzienności XXI wieku? Wszyscy zadajmy sobie te powyższe pytania i na nie odpowiedzmy, przybliżając sobie wcześniej postać tego męczennika.