Konkurs plastyczny 2022: „Woda – wspólne dobro, wspólna troska”

Po raz kolejny zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie organizowanym przez Spółkę Sądeckie Wodociągi ….Pamiętajcie, że jesteśmy laureatami głównej nagrody w poprzednim roku szkolnym.

Woda znajduje się powietrzu jako para wodna, w rzekach, jeziorach, lodowcach, w ziemi, w każdym z nas. Wody używa się do produkcji żywności, ale także odzieży. Jej brak oznacza koniec wszystkiego… Dlatego w 2022 Sądeckie Wodociągi chcą zachęcić dzieci i młodzież do refleksji na temat sposobów oszczędzania wody w naszym najbliższym otoczeniu.

Tegorocznym hasłem konkursu plastycznego Sądeckich Wodociągów jest „Woda – wspólne dobro, wspólna troska”. Warto, więc świadomie jej używać, a nie nadużywać.

– Dziś jak nigdy wcześniej powinniśmy dbać o nasze najbliższe otoczenie. Zmiany klimatyczne wpływają, bowiem także na nasze zasoby wody. Obserwujemy to szczególnie w okresie letnim, kiedy w Polsce temperatury sięgają nawet 36 stopni Celsjusza – przypomina Tadeusz Frączek, prezes Sądeckich Wodociągów. – Nasza firma notuje wtedy większe zapotrzebowanie na wodę, którą dowozimy beczkowozami do gospodarstw korzystających ze studni.

Warto zastanowić się, jak możemy zatroszczyć się o to wspólne dobro jakim jest woda. Sądeckie Wodociągi zachęcają do takiej plastycznej refleksji.

Na prace czekamy do 15 marca 2022 r.

regul