Mądre pomaganie

Drodzy Uczniowie, jeśli macie wolę pomagania innym, warto zastanowić się nad tym, czym jest mądre pomaganie. Na kolejnym spotkaniu, które odbyło się w ramach projektu  ,,Granie w pomaganie”, uczniowie wysłuchali legendy o Św. Mikołaju – patronie miłosierdzia, a następnie swoje przemyślenia przedstawili poprzez stworzenie wspólnego kolażu pt. ,,Mądre pomaganie”. Do tego zadania użyli wycinków z gazet.

Mądre pomaganie zaczyna się od bacznego obserwowania otoczenia i wrażliwego dostrzegania problemów, które dotykają osoby wokół nas. Na niektóre możecie odpowiedzieć, na inne nie i wtedy pomocy trzeba szukać u osób dorosłych. Ważne jest jednak, aby stawiać sobie pytanie: ,,co ja mogę zrobić, widząc jakiś problem?” W wielu sytuacjach możemy ,,coś” zrobić i należy tego od siebie wymagać, bo ,,Z drobiazgów życiowych wykonywanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka”. (Kardynał Stefan Wyszyński)