Muzealne lekcje online z Marią Skłodowską-Curie

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcjach online zorganizowanych przez Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie poświęconym życiu i dorobkowi naukowemu Polki, która została, jak pamiętamy, dwukrotnie uhonorowana Nagrodą Nobla. W czasie spotkania wykorzystane zostały prezentacje multimedialne, eksponaty i rekwizyty muzealne. Uczniowie mieli okazję usłyszeć opowiadań dotyczących dzieciństwa i młodości Marii oraz okoliczności i znaczenia jej odkryć dokonanych we współpracy z mężem Piotrem. Ponadto cała społeczność szkolna miała okazję dowiedzieć się o znaczeniu odkrycia radu w medycynie, w szczególności w terapii nowotworowej oraz o znaczeniu odkrycia pierwiastków chemicznych w życiu codziennym obecnie i dawniej (m. in. o zastosowaniu radu jako dodatku do żywności, czy o zastosowaniu toru np. w paście do zębów).