Dzień czwarty na Zielonej Szkole

Dziś kolejny dzień pełen atrakcji. Po obfitym śniadanku pojechaliśmy poszaleć w aquaparku. Czekało tam na nas wiele wodnych atrakcji. Super zabawa na basenie sprawiła , że wszystkim dopisywał humor. Po pobycie na basenie pojechaliśmy do Maszoperii – muzeum 6D

Wielu z nas samo słowo muzeum kojarzy się z ziewaniem, ochronnymi kapciami nie do pary i kustoszem powtarzającym jak mantrę „nie dotykać”, kiedy tylko chcemy zbliżyć się do eksponatu, który i tak jest za szybką.

W tym  nie ma kustosza i kapci, na pewno też nie gości nuda. Nie musicie szeptać. Wręcz przeciwnie, możecie głośno mówić, wymieniać się wrażeniami i dotykać eksponaty. Nasze muzeum jest w pełni interaktywne. Chcemy aby było dla zwiedzających swoistym parkiem rozrywki, a nawet wesołym miasteczkiem.
Całość ekspozycji zaprezentuje Wam lektor, który w języku polskim, niemieckim, angielskim lub rosyjskim przeniesie Was swoim opowiadaniem do roku 1913. Dowiecie się m. in. czym jest maszoperia, co to jest szyper czy checza. Uczniowie wspaniale bawili się w Maszoperii.