Konkursy z języka angielskiego

,,Odkrywajcie w sobie zdolności, cieszcie się nimi i rozwijajcie je z Bożą pomocą” – Jan Paweł II

W naszej szkole pod koniec maja odbyły się dwa konkursy z języka angielskiego. Celem konkursów było rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim oraz  doskonalenie umiejętności posługiwania się tym językiem. Konkursy przygotowywały p. mgr Aneta Kapłon oraz p. mgr Kinga Cicha.

Pierwszy konkurs był przeznaczony dla klas 7 i 8. Składał się z czterech etapów: 1) pytania zamknięte, 2) słownictwo, 3) gramatyka, 4) tłumaczenie zdań. Przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Wiktoria Poręba i Aleksandra Stasianek z klasy VII,

II miejsce – Nadia Kumurkiewicz z klasy VIII oraz Katarzyna Kowalska z klasy VII.

Drugim konkursem było Szkolne Dyktando z Języka Angielskiego.

Uczniowie klas V-VIII zapisywali tekst w języku angielskim dyktowany przez nauczyciela. Najlepsi okazali się:

I miejsce – Nadia Kumurkiewicz z klasy VIII,

II miejsce – ex aequo – Justyna Kmak oraz Kacper Michalik z klasy VIII,

III miejsce – Wiktoria Poręba z klasy VII.

Zwycięzcy otrzymali upominki i dyplomy. Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy!