SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

W piątek, 27.05.2022 r. gościliśmy w naszej szkole panią dietetyk – Agnieszkę Wiatr, specjalistę żywienia. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się i zdrowy styl życia. Zdrowe nawyki żywieniowe i uprawianie sportu pozwolą cieszyć się zdrowiem. Ciekawa prelekcja połączona była z bardzo ciekawą prezentacją multimedialną. Cała społeczność szkolna podczas tego spotkania dowiedziała się między innymi, jak wygląda dobrze skomponowany pierwszy posiłek, którym jest śniadanie oraz jak ważna rolę odgrywają warzywa i owoce. Ponadto uczniowie uzyskali informacje, co powinni zabierać do szkoły na drugie śniadanie, a jakich produktów unikać. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze.