Poświęcenie sztandaru

Już poczet ze sztandarem maszeruje.

Każdy uczeń jest poważny, w sztandar się wpatruje,

bo nasz szkolny sztandar to rzecz wspaniała.

O tym, jak wygląda ? wie młodzież i dziatwa ta mała…

Jak już wszystkim wiadomo nasza szkoła od jesieni ma swoją patronkę: Marię Skłodowską-Curie. Nadszedł więc czas, aby miała też swój sztandar…I stało się.Podczas mszy świętej wieńczącej rok szkolny 2021/22 ksiądz prałat Jerzy Zoń- proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu – Zawadzie dokonał uroczystego poświęcenia tego pięknego symbolu. Uczniowie klasy VIII : Zuzia Ziobrowska, Justynka Kmak i Mateusz Kowalski z dumą tworzyli poczet, aby potem przekazać go uczniom klasy VII. Ten historyczny moment stał się faktem i od tej pory będziemy dumnie prezentować podczas różnych uroczystości.


 

Skip to content