XII Gminny Konkurs Matematyczny

„I ty możesz zostać Pitagorasem”– pod takim hasłem po raz dwunasty odbył się w naszej szkole  Gminny Konkurs Matematyczny. Po dwuletniej przerwie związanej z pandemią do zmagań z królową nauk zasiadło 36 uczniów ze wszystkich szkół w gminie. Konkurs miał inną formułę niż dotychczas, bowiem zadania przygotowano na poziom klasy IV,V, VI, VII i VIII z osobna. Najlepszymi matematykami w gminie okazali się: w kategorii klas czwartych Kacper Zawadzki z naszej szkoły, w kategorii klas piątych Pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Gądek z Mystkowa, w kategorii klas szóstych Aleksandra Basiaga również uczennica naszej szkoły, w kategorii klas siódmych najlepsza była Zuzanna Hebda ze Szkoły Podstawowej w Boguszy. Natomiast pierwsze miejsce wśród ósmoklasistów również przypadło uczniowi naszej szkoły Jakubowi  Kmakowi. Cieszy fakt, iż poziom konkursu był wysoki, a różnice między uczniami nieduże. Uczestnicy konkursu zgodnie orzekli, że dobrze bawili się rozwiązując zagadki matematyczne i że za rok chętnie wezmą udział w takim konkursie. Konkurs przygotowały i przeprowadziły pani mgr Joanna Kogut i p.mgr Małgorzata Kuligowicz – matematyczki z naszej szkoły.