World Multiplication Table Day

W 2022 roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przypada na 7 października. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) odbywa się w pierwszy piątek października.To inicjatywa skierowana nie tylko dla młodzieży i dzieci, ale i dorosłych. Odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi!
Najpierw są przygotowania, podczas których dzieci przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw. Potem jest już sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów. Dzieci stają się egzaminatorami i sprawdzają znajomość tabliczki mnożenia koleżanek i kolegów oraz dorosłych.