DLACZEGO WARTO GRAĆ?

Drodzy Uczniowie, gry planszowe wymagają realnego towarzystwa, zatem pomagają podtrzymywać relacje międzyludzkie z najbliższymi. Ponadto wpływają w znaczący sposób na poprawę naszej pamięci, a nawet inteligencji emocjonalnej. Poprawiają refleks. Uczą postrzegania przyczynowo-skutkowego, w tym konsekwencji swoich działań, a także przewidywania z wyprzedzeniem zachowań innych ludzi. Rozwijają logiczne myślenie, postrzeganie przestrzenne, koncentrację oraz wyobraźnię, podnoszą naszą samoocenę. Wspaniale ćwiczą również umiejętność rozwiązywania problemów, planowania, cierpliwość i kreatywność. Warto również pamiętać, że często graniu w gry planszowe towarzyszy mnóstwo śmiechu, który pobudza wytwarzanie hormonów szczęścia. Gry planszowe znakomicie odciągają dzieci od ekranów telefonów, komputerów czy telewizora.