Święto naszej planety

„Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz.”

Albert Einstein

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Święto to jest wspaniałą okazją, by pochylić się nad globalnymi problemami naszej Planety oraz podjęcia działań mających na celu podnoszenia świadomości ludzi na temat znaczenia roślin dla prawidłowego funkcjonowania planety oraz poznania skutków działań człowieka, które wpływają na różnorodność biologiczną. Aby bliżej poznać zagadnienia związane z losem Ziemi, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość udziału w konkursie ekologicznym, którego tematyka dotyczyła gatunków roślin i zwierząt, które wyginęły na skutek działalności człowieka oraz inwazyjnych gatunków roślin, występujących na terenie Polski. Do konkursu przystąpiło 12 osób. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Osoby nagrodzone: Laura Nieć – kl. VI (I m-ce), Wiktoria Poręba – kl. VIII (2 m-ce), Patrycja Świerk – kl. VIII (3m-ce). Ponadto każdy uczeń naszej szkoły mógł podjąć działanie oparte na zbliżeniu się do przyrody, biorąc udział w  AKCJI ZAADOPTUJ DRZEWO. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego podarowali chętnym osobom sadzonki drzew. Dziękujemy wszystkim 70 osobom, które objęły opieką wybrany gatunek. Życzymy wytrwałości. Posadzone drzewa odwdzięczą się w przyszłości  każdemu z nas. Nad przebiegiem konkursu i całego święta czuwała pani mgr Joanna Kotecka.