Święto pączka

Jak tradycja stara każe w domu, sklepie, biurze, w barze,wszędzie pączek dziś króluje, każdy chętnie go smakuje. Z dżemem, z cukrem, z wisienkami,wszędzie pączek dzisiaj z nami. Dziś kalorii nikt nie liczy,wszędzie moc pysznych słodyczy. W Tłusty Czwartek przez dzień cały słodkim królem – pączek mały…..I u nas w szkole też królował pączek. Dzięki hojności Rady Rodziców każdy uczeń mógł zjeść ten słodki smakołyk, nie zważając na ilość kalorii.

Czytaj więcej

Pomaganie zmienia świat na lepsze

Po raz kolejny Szkolne Koło Wolontariatu organizuje akcję pomagania wychowankom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Nowym Sączu. Tym razem zbieramy interaktywne zabawki, gry edukacyjne i planszowe. Chętnych uczniów prosimy o włączenie się w tą pomoc bo naprawdę warto. Ks. M. Maliński pisał: ,,Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka”.

Czytaj więcej

Bal karnawałowy klas młodszych

W dniu dzisiejszym nasza szkoła zapełniła się księżniczkami, wróżkami, strażakami, rycerzami, policjantami…Zapytacie dlaczego? Nikt nikogo nie zamieniał. Po prostu u najmłodszych uczniów naszej szkoły był wielki bal karnawałowy. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek, który po tańcach z wielkim apetytem spałaszowali wszyscy uczestnicy balu. Niektórzy tak wspaniale się przebrali, że koledzy z klasy nie mogli rozpoznać kto kryje się pod strojem księcia , księżniczki czy pszczółki Mai.

Czytaj więcej

Informatyka z robotem mBot-em

W celu pobudzania wrażliwości informatycznych uczniów nasza szkoła wzbogaciła się o najnowszy model robota mBot-a, który współpracuje z graficznymi i tekstowymi językami programowania oraz aplikacjami na urządzenia mobilne. Robot realizuje następujące funkcje: poruszania się po płaskich powierzchniach, śledzenia linii i wykrywania kontrastowych elementów na podłożu, wykrywania przeszkód i pomiaru odległości do nich, reakcji na światło i dotyk, sygnalizacji akustycznej i optycznej, sterowania z pilota, komunikacji z innymi robotami, programowania w trybie bezprzewodowego połączenia z PC oraz ładowania programu do pamięci robota. Pierwsze spotkanie z robotem mamy już za sobą.  

Czytaj więcej

Zabawa karnawałowa

13 lutego 2020 naszą zabawę karnawałową dla klas IV – VIII rozpoczęliśmy od sprawdzenia szkolnej poczty walentynkowej. Jak wszyscy wiemy, Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego, którego zwyczajem  jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne często pisane wierszem. Następnie uczniowie spędzili to zimowe popołudnie, bawiąc się przy dźwiękach dyskotekowej muzyki. Znalazł się też czas na smaczny poczęstunek. Tego dnia wszystkim towarzyszyło wiele emocji i niesamowitych wrażeń, co wkrótce zostanie utrwalone na załączonych na stronie szkoły filmikach.

Czytaj więcej

Gramy w planszówki

Po feriach nasza szkoła wzbogaciła się o gry planszowe…..Pomyślicie co w tym dziwnego?? Pewnie nic, ale to nie są takie zwykłe planszówki. W te gry mogą grać wszyscy chętni , w dowolnym czasie, bowiem umieszczone są one na szkolnych korytarzach. Radość dzieci była ogromna, gdy zobaczyły kolorowe podłogi, po których można skakać i dobrze się bawić. Możemy skakać po Twisterze, grać w Bajkowe Klasy i ścigać się po torze do gry w kapsle – po świecie zwierząt.

Czytaj więcej