Teatrzyk Pinokio wita was

Dziś uczniowie klas młodszych mogli wziąć udział w teatrzyku kukiełkowym Pinokio. I chociaż wszystkie dzieci znają historię drewnianego pajacyka , któremu na skutek kłamstw rośnie nos, to dzisiejszą wersję tej historii obejrzeli z wielką radością. Największe brawa aktorzy otrzymali od maluchów z oddziału przedszkolnego, bowiem dla większości z nich było to pierwsze przedstawienie teatralne.

Czytaj więcej

Światowy Dzień zwierząt

Zbliża się Światowy Dzień Zwierząt, który przypada 4 października w imieniny świętego Franciszka z Asyżu. Z tej okazji pani mgr Katarzyna Obrzut organizuje zbiórkę żywności, kosmetyków, psich zabawek , kocy, kołder  i różnych zwierzęcych gadżetów. Wszystkie te przedmioty zostaną odwiezione do schroniska dla zwierząt. Prosimy uczniów naszej szkoły, aby przyłączyli się do zbiórki.  Wiemy, że kochacie zwierzęta a ich los nie jest Wam obcy. Ogłaszamy również konkurs fotograficzny na ciekawe zdjęcie swojego pupila. Zdjęcia należy przekazać pani mgr Obrzut do 30 września. Najlepsza fotka zostanie nagrodzona.

Czytaj więcej

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Szanowni Rodzice, nasza szkoła uczestniczy w akcji XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 1 października 2021 r. pod hasłem: ,,Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Program imprezy: 27-30.09.2021. przypominamy sobie w domu i w szkole tabliczkę mnożenia. 01.10.2021. odbędzie się pisemny egzamin online z tabliczki mnożenia. Uczeń będzie odpowiadał na 5 przykładów z tabliczki mnożenia. Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobędzie tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT). W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!

Czytaj więcej

Alfik Matematyczny 2021

Drodzy Uczniowie, serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie Alfik Matematyczny. Jest to popularny, ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych od klasy I do VIII i wykorzystywany jest jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Zawody mają miejsce tylko raz – 24.11.2021 r. w godz. 9:00 – 10:30 (75 minut – test, 15 minut – sprawy organizacyjne). Test konkursowy jest testem jednokrotnego wyboru (30 zadań z odpowiedziami A, B, C, D, E z których dokładnie jedna odpowiedź jest prawidłowa).

Czytaj więcej

Spotkanie z policjantami

,,Do szkoły każdy musi iść wygodnie. Do szkoły droga być bezpieczna ma. Do szkoły dzieci muszą iść swobodnie. Do szkoły każdego dnia!” Dzisiaj dla uczniów klas I – V oraz oddziału przedszkolnego zostało zorganizowane spotkanie z policjantami z Nawojowej na temat bezpieczeństwa na drodze i obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Treść tych prelekcji można streścić w formie podanych poniżej wskazówek do rodziców i opiekunów, kierowców oraz nauczycieli.

Czytaj więcej

Generator Zdjęć do mLegitymacji

 Drodzy Uczniowie, macie możliwość bezpłatnego korzystania z Generatora Zdjęć do mLegitymacji, który umożliwia wykonanie niezbędnego zdjęcia przy pomocy dowolnego smartphona. Wystarczy zrobić zdjęcie, a Generator automatycznie wybieli tło oraz wykadruje zdjęcie tak, żeby spełniało ono wymogi dotyczące zdjęcia do mLegitymacji. Każdy uczeń samodzielnie może wykonać zdjęcie w łatwy sposób i dzięki temu uzyskać mLegitymację. Odnośnik do Generatora Zdjęć do mLegitymacji znajduje się po kliknięciu ,,Czytaj więcej”.

Czytaj więcej
Skip to content