Poświęcenie sztandaru

Już poczet ze sztandarem maszeruje. Każdy uczeń jest poważny, w sztandar się wpatruje, bo nasz szkolny sztandar to rzecz wspaniała. O tym, jak wygląda ? wie młodzież i dziatwa ta mała… Jak już wszystkim wiadomo nasza szkoła od jesieni ma swoją patronkę: Marię Skłodowską-Curie. Nadszedł więc czas, aby miała też swój sztandar…I stało się.Podczas mszy świętej wieńczącej rok szkolny 2021/22 ksiądz prałat Jerzy Zoń- proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu – Zawadzie dokonał uroczystego poświęcenia tego pięknego symbolu. Uczniowie klasy VIII : Zuzia Ziobrowska, Justynka Kmak i Mateusz Kowalski z dumą tworzyli poczet, aby potem przekazać go uczniom klasy VII. Ten historyczny moment stał się faktem i od tej pory będziemy dumnie prezentować podczas różnych uroczystości.  

Czytaj dalej

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Za serce, uśmiech, dobre słowo, zachętę do pracy, gdy nic się nie udawało i pochwałę, gdy wszystko szło dobrze. Za pomoc w odkrywaniu tego, w czym jesteśmy najlepsi i przekonywanie, że możemy zrobić więcej, niż się spodziewamy. Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni. Za to, że w tak wielu sytuacjach mogliśmy zawsze na WAS liczyć… DZIĘKUJEMY z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022! Serdecznie zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć.

Czytaj dalej

POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW

„Tak nie dawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas…” Drodzy Ósmoklasiści, te słowa znanej piosenki wydają się szczególnie adekwatne dzisiaj, gdy opuszczacie mury naszej szkoły. Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci pozostaną piękne wspomnienia wspólnie spędzonych lat. Klasowe wycieczki i długie powroty ze szkoły uczyniły z Was zżytą grupę. Także my, nauczyciele, przywiązaliśmy się do Was, naszych uczniów, a Wasza przyszłość leży nam na sercu. Dokładaliśmy wszelkich starań, by dobrze przygotować Was nie tylko do egzaminu, ale także do dorosłego, odpowiedzialnego życia. Wy natomiast dawaliście nam swój młodzieńczy zapał i entuzjazm oraz obdarzyliście nas szacunkiem i zaufaniem. Mamy nadzieję, że tak, jak my, będziecie wspominać nas z uśmiechem i wzruszeniem. Galeria zdjęć z POŻEGNANIA ÓSMOKLASISTÓW jest dostępna po kliknięciu ,,Czytaj dalej”.

Czytaj dalej

Pożegnalne ognisko na Czarnej Kępicy klasy III

Uczniowie klasy trzeciej kończą edukację wczesnoszkolną i od września będą już pod opieką innego wychowawcy i nauczycieli przedmiotowców. Czas więc na pożegnanie z panią mgr Marią Ogórek, która przeprowadziła ich przez pierwsze szkolne lata. Na zakończenie wspólnie spędzonego czasu postanowili zapalić ognisko na Czarnej Kępicy. Były radosne śpiewy, zabawy no i oczywiście pyszna kiełbaska.

Czytaj dalej

Informacja o zakończeniu roku szkolnego

Drodzy uczniowie i rodzice! Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22 rozpocznie się Mszą Świętą w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej w Jamnicy o godzinie 9.30.  Podczas mszy zostanie poświęcony sztandar, który został zakupiony dla szkoły w związku z nadaniem jej imienia. Po nabożeństwie udamy się do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej uczniowie z rąk pani dyrektor odbiorą nagrody i pożegnają klasę VIII. Na koniec w klasach wychowawcy wręczą świadectwa.  

Czytaj dalej
Skip to content