Wizyta św. Mikołaja w oddziale przedszkolnym

Dzieci z oddziału przedszkolnego spotkała dziś nie lada niespodzianka. Odwiedziny Świętego Mikołaja oraz Aniołka sprawiły dzieciom ogromną radość. Każde dziecko otrzymało piękny upominek w postaci słodyczy, domowych pierniczków oraz prześlicznych ,ręcznie malowanych aniołków. Wszystko to za sprawą uprzejmości Koła Gospodyń Wiejskich z Jamnicy.Dzieci zaprezentowały Mikołajowi i Aniołkowi co już umieją, pięknie  zaśpiewały  i zatańczyły dla gości. Podziękujemy w ten sposób  za cudowną niespodziankę .

Czytaj dalej

DRODZY CZYTELNICY

W ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła wzbogaciła się o 4 roboty edukacyjne Makeblock MBOT z akcesoriami, z którymi w ramach CodeWeek 2022 uczniowie klasy V pracowali na lekcji informatyki. MBot sprawia, że nauka programowania jest prosta i przyjemna. Z pomocą prostych narzędzi i instrukcji krok po kroku dzieci mogą zbudować i modyfikować robota, doświadczając radości tworzenia. Poznają różne konstrukcje robotów i moduły elektroniczne. Opanują podstawy programowania blokowego i rozwiną swoje umiejętności logicznego myślenia i projektowania. 

Czytaj dalej

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników

W poczet czytelników biblioteki szkolnej zostali przyjęci uczniowie klasy I. W tak ważnym wydarzeniu dla pierwszoklasistów brała udział Pani Dyrektor. Nauczyciel bibliotekarz zapoznał pierwszoklasistów z regulaminem biblioteki, przypomniał zasady poszanowania i korzystania z książek. Uczniowie wysłuchali głośnego czytania książki pt. „Ciekawski George w bibliotece”. Następnie złożyli przyrzeczenie oraz zostali pasowani dużym ołówkiem na czytelnika. Na zakończenie otrzymali zakładki do książek.

Czytaj dalej

Zwycięstwo w konkursie:” Młodzi reporterzy na rzecz ochrony środowiska”

Uczniowie klasy I i II pod wodzą swoich wychowawczyń pani mgr Anety Kapłon i mgr Małgorzaty Gądek wzięli udział w konkursie ” Młodzi reporterzy na rzecz ochrony środowiska”. Zadaniem konkursowym było nagranie spotu na temat ochrony naszej planety. Dzieci przypomniały , że kiedyś w Krakowie żył smok , którego pokonał dzielny rycerz , a teraz nikt nie wie jak pokonać smoga, który opanował nie tylko Kraków , ale i wiele innych miejsc na świecie. Praca dzieci bardzo spodobała się komisji konkursowej i jak nam już wiadomo zwyciężyła , a co za tym idzie zasłużyła na nagrodę w wysokości tysiąca złotych. Gratulujemy dzieciom i paniom ogromnego sukcesu.

Czytaj dalej

Warsztaty pszczelarsko-mydlarskie

28.11.2022. dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w warsztatach pszczelarsko-mydlarskich. W czasie tych zajęć z Panią Barbarą Pogwizd dowiedziały się, jak ważną rolę w życiu człowieka pełnią pszczoły. Mogły też własnoręcznie wykonać pachnące mydełka. Dobierały do nich składniki takie jak: kwiaty, zapachy i barwniki. Zerówiaczki były zachwycone zajęciami oraz efektami swojej pracy!

Czytaj dalej

Bohaterowie Załogi Fast

W listopadzie obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego dołączyły do projektu ,,Bohaterowie Załogi Fast”. W trakcie zajęć przeprowadzonych w ramach projektu dzieci dowiedziały się, jakie są objawy udaru i co należy zrobić, gdy zauważymy u bliskiej osoby choćby jeden z takich objawów. Dzięki temu projektowi każdy zerówiak stał się prawdziwym bohaterem!

Czytaj dalej

W dniu dzisiejszym nasza szkoła była organizatorem Gminnego Turnieju Mini Koszykówki klas IV-VI.  Miło nam poinformować, że nasze dziewczynki zajęły miejsce trzecie , a chłopcy czwarte. W kategorii dziewcząt zwyciężyła reprezentacja szkoły w  Mystkowie, a wśród chłopców mistrzami gminy zostali chłopcy ze szkoły w Mszalnicy. Gratulujemy zwycięzcom i organizatorom wspaniałych wyników i super sportowej zabawy.

Czytaj dalej
Skip to content