ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Msza święta w intencji nauczycieli, pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jamnicy odbędzie się w piątek (21 czerwca) o godz. 8.00 w kaplicy pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Jamnicy. Po Mszy św. uczniowie pod opieką wychowawców udadzą się do sali gimnastycznej naszej szkoły, gdzie o godz. 9.00 odbędzie się uroczyste pożegnanie ósmoklasistów, a także wręczenie nagród i świadectw z wyróżnieniem dla uczniów pozostałych klas. Po tej uroczystości uczniowie po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkają się ze swoimi wychowawcami.

Czytaj dalej

Na Cyrlę

Dzisiaj uczniowie z kl. VIII pod opieką wychowawcy – p. Joanny Kogut oraz ks. Dawida Basty uczestniczyli w wyjeździe edukacyjno-krajoznawczym w góry. Pociągiem przyjechali do Młodowa, skąd udali się do ,,Chaty Górskiej Cyrla”. W drodze powrotnej zwiedzili ruiny zamku w Rytrze. Grupa wróciła z wycieczki zmęczona górskimi wędrówkami, ale szczęśliwa, pełna wrażeń i wspomnień, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci.

Czytaj dalej

Walczyli o tytuł „Mistrza Ortografii”

7 czerwca bieżącego roku w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej odbył się XXII Gminny Konkurs o tytuł „Mistrza Ortografii”. W niełatwych zmaganiach z zasadami pisowni polskiej brali udział uczniowie klas VII-VIII ze wszystkich szkół naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Hanna Miczek z klasy VII oraz Hubert Janisz z klasy VIII. Ich udział w konkursie zasługuje na wielkie uznanie, gdyż rywalizowali z najlepszymi znawcami ortografii w Gminie Kamionka Wielka. Godnie nas reprezentowali, pisząc dyktando pt. „Uczeń marzyciel”. Gratulujemy!

Czytaj dalej

As Ortografii

Dnia 7 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej w Królowej Górnej odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „As Ortografii”. Uczniowie klas 2. i 3. ze wszystkich szkół z naszej gminy walczyli o tytuł ortograficznego mistrza. Nasi uczniowie: Piotr Basiaga z klasy 2. oraz Fabian Łukasik z klasy 3. dzielnie podjęli walkę, pisząc tekst ze słuchu. Poradzili sobie doskonale. Piotr Basiaga zdobył wyróżnienie, zdobywając czwartą lokatę.

Czytaj dalej

W górach

4 czerwca 2024 roku klasa VII. pod opieką wychowawcy – pani Kingi Cichej i pani Katarzyny Obrzut wyruszyła na dwudniową wycieczkę na Cyrlę. Do Rytra dojechali pociągiem, potem drogę do schroniska „Chata Górska Cyrla” pokonali pieszo. Mimo niesprzyjających prognoz, Rytro powitało ich słońcem. Po zakwaterowaniu w pokojach, odpoczywali i delektowali się lokalnymi specjałami: żurkiem, pierogami i szarlotką z bitą śmietaną. Wieczorem, przy wspólnym ognisku rozmawiali i piekli kiełbaski. Następnego dnia, po pysznym śniadaniu, udali się w kierunku ruin zamku w Rytrze. W drodze powrotnej podziwiali piękno Beskidu Sądeckiego. Wycieczkę uważają za udaną. To był dla nich niezapomniany czas!

Czytaj dalej
Skip to content