Zielona szkoła – dzień pierwszy

Parę minut po północy z niedzieli na poniedziałek pod opieką pań mgr Katarzyny Obrzut i mgr Kingi Cichej  wyruszyliśmy na zieloną szkołę do Krynicy Morskiej. Pierwszym celem był Toruń, a w nim warsztaty z robienia pierników i spacer po tym pięknym, zabytkowym mieście. W godzinach popołudniowych dotarliśmy do naszego ośrodka, gdzie po ulokowaniu się w pokojach zjedliśmy pyszny obiadek. Potem oczywiście poszliśmy przywitać się z morzem. Nie zabrakło spaceru po cudownej plazy i pierwszych rozgrywek na zimnym jeszcze piasku. Po zjedzeniu kolacji mimo chłodu nie mogliśmy odmówić sobie pięknego nadbałtyckiego zachodu słońca.  Mimo zmęczenia wielogodzinną podróżą wcale nie spieszno było nam na nocleg.

Czytaj dalej

Egzamin, egzamin i po egzaminie….

Przez trzy kolejne dni uczniowie klasy VIII zmagali się z wiedzą z języka ojczystego, języka nowożytnego i królową nauk. Jak wielkim przeżyciem było to dla nich świadczą łzy i niepokój przed wejściem do sal egzaminacyjnych..Na szczęście w środę po zakończonym pisaniu wszyscy z sal wybiegli już z uśmiechem na twarzy , gdyż całe napięcie mówiąc kolokwialnie z nich zeszło. Życzymy , aby taki uśmiech towarzyszył im , kiedy będą odbierać już swoje wyniki.

Czytaj dalej

Rocznica Konstytucji 3 Maja

W dniu dzisiejszym klasa VII wystąpiła podczas akademii z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja. Podczas przedstawienia uczniowie zaprezentowani wydarzenia historyczne jakie rozegrały się w 1652 r., kiedy doszło do pierwszego zerwania sejmu walnego. Obowiązujące wówczas prawo liberum veto stało się jednym z głównych problemów polskiego parlamentaryzmu, które skutecznie blokowało rozwój Rzeczpospolitej. Uchwalona w 1791 r. konstytucja był próbą ratowania Polski przed upadkiem. Przede wszystkim znosiła zasadę liberum veto, w miejsce której wprowadzała zasadę podejmowania decyzji większością głosów. Uchwalenie konstytucji było wielkim osiągnięciem polskich patriotów. Akademia to nie tylko słowo mówione, ale również piękny śpiew. Gratulujemy uczniom klasy VII, ich opiekunom Pani mgr Marioli Ruchale i Panu mgr Damianowi Leśniakowi za piękną lekcję historii.    

Czytaj dalej

Namalowali wiersze Agnieszki Osieckiej

29 kwietnia 2026 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Kamionce Wielkiej odbyło się podsumowanie II Gminnego Konkursu „Barwy poezji”. W tej edycji celem konkursu było przedstawienie w formie pracy plastycznej treści wybranego wiersza Agnieszki Osieckiej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Zofia Poręba z klasy V (zdobywczyni III miejsca w kategorii klas IV-VI), Jakub Poręba z klasy VII (zdobywca III miejsca w kategorii klas VII-VIII), Jakub Zaryczny i Jan Żytkowicz z klasy V oraz Emilia Hruby, Antoni Świerczek i Piotr Gieniec z klasy VI. Podczas gali podsumowania konkursu zostały wręczone nagrody i dyplomy jego laureatom oraz dyplomy i upominki pozostałym uczestnikom. Zdobywcy wyróżnień i miejsc na podium przedstawili recytacje – wybranych przez siebie w ramach konkursu – utworów Agnieszki Osieckiej. Na zakończenie

Czytaj dalej

I miejsce dziewcząt w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej klas VII i VIII

W dniu dzisiejszym odbyła się druga część Turnieju Piłki Nożnej – w ramach Igrzysk młodzieży szkolnej. Miło nam poinformować, iż dziewczęta okazały się najlepszymi piłkarkami w gminie, a co za tym idzie będą reprezentować ją w powiecie.  Chłopcy natomiast mimo, iż nie stanęli na podium godnie reprezentowali naszą szkołę. Gratulujemy dziewczętom i pani mgr Katarzynie Obrzut zwycięstwa i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Czytaj dalej
Skip to content