Przedszkolaki lepią z gliny garnki

Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach ceramicznych. Prowadząca, Pani Karolina, wprowadziła dzieci w niezwykły świat ceramiki, opowiedziała o właściwościach gliny oraz omówiła etapy powstawania gotowego produktu ceramicznego. Po części teoretycznej Pani Karolina zaprosiła dzieci do wykonania glinianych figurek. Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Rozwija sprawność manualną dziecka. Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a przede wszystkim jest wspaniałą zabawą. Efektem naszej zabawy z gliną pod czujnym okiem Pani Izabeli są  piękne baranki wielkanocne. Wszystkie wykonane prace zostaną wypalone w piecu ceramicznym, wymalowane i przywiezione do przedszkola przed Świętami Wielkanocnymi.