Poznajemy Bank Centralny- z wizytą w WSB w Nowym Sączu

W ramach warsztatu uczniowskiego „ Poznajemy Bank Centralny” udaliśmy się do Wyższej Szkoły Biznesu- Nacional Luis University w Nowym Sączu, aby zaczerpnąć wiedzy u wybitnych lokalnych ekonomistów. Umówiliśmy się na spotkanie z Jego Magnificencją Rektorem Panem profesorem Dariuszem Woźniakiem na krótki wywiad, bowiem na zawiłych zagadnieniach ekonomii zna się On jak mało kto. Uczelnia ta znana jest zarówno w Polsce jak i na świecie. Wiemy z doniesień medialnych, że jej absolwenci pracują w różnych ważnych instytucjach ekonomicznych i państwowych w wielu miejscach na kuli ziemskiej. Na spotkanie wybraliśmy się z naszą panią koordynator Małgorzatą Kuligowicz, która w tej uczelni podnosiła swoje kwalifikacje z dzieciny zarządzania. (Olka)

Po krótkim spacerze po uczelni udaliśmy się na przeprowadzenie wywiadu z Panem Rektorem .

Wiemy z mediów jak i od naszej pani koordynator, że  Pan dr D.Woźniak wybitnym specjalistą w  dziedzinie ekonomii , dlatego zadaliśmy mu ki;ka pytań związanych z tematem banku centralnego.

Nasza szkoła przygotowuje się do obchodów stulecia, dlatego też podejmujemy dużo wyzwań podnoszą swoje kompetencje i rozsławiając jej dobre imię. Jednym z wyzwań jest właśnie projekt „ Złote Szkoły NBP” . W tej edycji jej głównym hasłem jest Poznajemy Bank Centralny , dlatego nasze pierwsze pytania związane jest z tym tematem

1. Czy Pana zdaniem taki organ jak Bank Centralny jest ważną instytucją dla funkcjonowania Państwa.
  2. A jeżeli tak, to które z jego zadań jest najważniejsze i dlaczego?
  3. Proszę nam doradzić, jakie pojęcia ekonomiczne powinny nie być obce dla nastolatków , aby sprawnie funkcjonować w dzisiejszym świecie
  4. Czy studiując na tej uczelni mielibyśmy szansę na zatrudnienie w sektorze bankowym?
  5. Czy możemy zadać pytanie bardziej osobiste?  Skąd u Pana zainteresowania ekonomią i czy już jako dziecko wiedział Pan , że będzie to dziedzina ,  którą Pan będzie zajmował się w dorosłym życiu
  6. Wiemy, że uczelnia wykształciła wielu specjalistów, którzy pracują w różnych stronach świata. Czy pamiętają, gdzie zdobywali wiedzę i w jaki sposób to okazują?

Bardzo Panu dziękujemy za poświęcony czas.