Dwudniowa pożegnalna wycieczka klasy VIII

Uczniowie klasy VIII, którzy za parę dni opuszczą szkolne mury naszej szkoły wybrali się z wychowawcą i rodzicami Panią Jadwigą Łęczycką i Panem Andrzejem Kowalskim na dwudniową turystyczno – krajoznawczą wycieczkę do Małastowa. Pierwszy dzień minął bardzo aktywnie, bowiem najpierw poszli na szlak prowadzący od przejścia granicznego ze Słowacją w Koniecznej do Radocyny czyli „wioski zamkniętych drzwi”.  Miejscowość tą zamieszkiwali kiedyś Łemkowie, którzy w ramach” Akcji Wisła” zostali przesiedleni na zachodnie tereny Polski. W Radocynie zapalili ognisko , zjedli kiełbaski i wybrali się do Zdyni, miejscowości, gdzie każdego roku płonie” łemkowska watra”. Po powrocie do pensjonatu Dobranocka w Małastowie i zjedzeniu obiadokolacji zaczęły się przygotowania do wieczornego balu absolwenta, Dziewczęta przebrały się w eleganckie suknie, a chłopcy w odświętne koszule. Zabawa trwała prawie do północy. Na koniec wszystkim popłynęły łzy wzruszenia. Na drugi dzień po śniadaniu wyruszyli w drogę powrotną, odwiedzili stadninę koni huculskich w Regietowie, cerkiew w Kwiatoniu i zaporę na rzece Ropie w Klimkówce. Na koniec był oczywiście Mc Donalds, bo bez tego wycieczka byłaby nieważna.