Planujemy budżet

Finansoaktywni to program edukacyjny dla uczniów organizowany przez Ministerstwo Finansów. Tegoroczna edycja skierowana jest do 5. – 8. klas szkół podstawowych, a jej misja brzmi: ,,Planujemy budżet”. Dzięki udziałowi w programie uczniowie dowiedzą się m.in. jak duże znaczenie ma budżet – od osobistego i rodzinnego, aż po budżet państwa oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszym miejscu zamieszkania.

Drodzy Uczniowie, po zgłoszeniu szkoły do programu czeka na nas zadanie konkursowe, które polega na przygotowaniu przez max. 3-osobowe zespoły uczniów projektu inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego, który mógłby być zrealizowany w naszym miejscu zamieszkania.  Poza koncepcją ocenie będzie podlegać również jego promocja udokumentowana w dowolnej formie, np. ulotek.

Więcej szczegółów dowiecie się od nauczycieli matematyki oraz na stronie https://finansoaktywni.pl/

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Minister Edukacji Narodowej.