Szkolny Konkurs Plastyczny 🎨🖌️ „Ulubiona/y Bohater/ka z Lektury Szkolnej” rozstrzygnięty!

Uczniowie biorący udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym 🎨🖌️”Ulubiona/y Bohater/ka z Lektury Szkolnej” otrzymali nagrody z drukarki 3D oraz dyplomy w bibliotece szkolnej. Nagrody z drukarki 3D – zakładki do książki z różą 🌹 oraz smokiem 🐉 nawiązują do katalońskiej tradycji, która związana jest z legendą o Św. Jerzym walczącym ze smokiem 🐉. Według legendy z krwi smoka wyrósł różany krzew czerwonych róż 🌹. Zgodnie z legendą mężczyźni obdarowują kobiety czerwoną różą, a kobiety w rewanżu wręczają im książkę – zakładki z drukarki 3D nawiązują swoimi wzorami do tej symboliki. Zwycięzcami konkursu zostali: – Wiktoria B. kl. 3, – Antoni H. kl. 1. Gratulacje 🤝i brawa 👏dla uczestników konkursu🎨🖌️! Prace znajdują się w bibliotece szkolnej.

Czytaj dalej

Piknik rodzinny

Dyrekcja, pracownicy, uczniowie i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jamnicy oraz Sołtys wsi Jamnica, Klub Seniora, Koło Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Jamnica serdecznie zapraszają na piknik rodzinny pod hasłem „Rodzinne chwile pod szkolnym niebem”, który odbędzie się 6 czerwca 2026 r. na placu przed budynkiem szkoły w godzinach: 15.00-20.00. Plan pikniku: – 15.00 – otwarcie pikniku i przywitanie gości przez dyrektora szkoły; – 15.15 – wspólna modlitwa przy kapliczce obok szkoły; – 15. 30 – 16.00 – przedstawienie „Królewna Śnieżka po angielsku” (sala gimnastyczna); – 16.00 – 16.15 – występ dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III z okazji Dnia Rodziny; – 16.15 – 20.00 – wspólna zabawa, inne występy i atrakcje.

Czytaj dalej

Królewna Śnieżka

Dzisiaj uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie w języku angielskim pt. „Królewna Śnieżka”. Spektakl został przygotowany przez uczniów naszej szkoły i na wszystkich zrobił bardzo duże wrażenie. Przedstawienie opowiadało historię pięknej Królewny Śnieżki, której urody zazdrościła zła królowa. Po ucieczce do lasu dziewczynka zamieszkała z siedmioma krasnoludkami. W końcowej części spektaklu dobro zwyciężyło zło, a królewna odzyskała szczęście dzięki pomocy księcia. Uczniowie bardzo dobrze odegrali swoje role. Na szczególną uwagę zasługiwały piękne kostiumy i ciekawie przygotowane dekoracje. Aktorzy z dużym zaangażowaniem odegrali swoje role, dzięki czemu widzowie mogli z wielkim zainteresowaniem śledzić przebieg wydarzeń. Spektakl wszystkim bardzo się podobał.

Czytaj dalej

Gminny Konkurs Pięknego Czytania

Dzisiaj odbył się XV Gminny Konkurs Pięknego Czytania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kamionce Wielkiej. Uczestnicy konkursu zaprezentowali wybrany fragmenty literatury dziecięcej, zwracając uwagę na poprawność, płynność, wyrazistość oraz interpretację czytanego tekstu. Konkurs był okazją do odkrywania talentów, rozwijania umiejętności wystąpień publicznych oraz promowania kultury żywego słowa. Naszą szkołę reprezentował Kamil Poręba z klasy pierwszej oraz Emilia Mirek z klasy drugiej. Dziękujemy Wam za godne reprezentowanie naszej szkoły👏🙂

Czytaj dalej
Skip to content