BohaterON- włącz historię!

Nasza świetlica przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji BohaterON – włącz historię!, aby pokazać, że pamiętamy o uczestnikach Powstania Warszawskiego. Projekt ma edukować młodych Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. W ramach akcji młodsze dzieci słuchały fragmentu książki Joanny Papuzińskiej „Asiunia”. Wysłuchały także kilku wypowiedzi Powstańców na temat trudnego czasu Powstania Warszawskiego. Dzieci miały także okazję podzielić się swoimi odczuciami dotyczącymi omawianych zdarzeń. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczne i napisały krótkie liściki z podziękowaniami dla Powstańców. Wszystkie prace zostały umieszczone pamiątkowym albumie i wysłane do Fundacji Sensoria skąd powędrują do jednego z Powstańców. Dzieci z niecierpliwością oczekują na odpowiedź od swojego Bohatera. Wszystko to odbywało się pod czujnym okiem pani mgr Izabeli Godawskiej, która inspirowała dzieci do działań.

Aa